چگونه تلفن هوشمند قدیمی خود را آماده فروش کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : بسیاری از افراد تمایلی به نگهداشتن تلفن هوشمند قدیمی خود ندارند و مایل هستند تا آن‌ها را فروخته... با عنوان : چگونه تلفن هوشمند قدیمی خود را آماده فروش کنیم؟ بخوانید :

بسیاری از افراد تمایلی به نگهداشتن تلفن هوشمند قدیمی خود ندارند و مایل هستند تا آن‌ها را فروخته یا به کسی هدیه دهند. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم تا با اقدامات لازم برای آماده سازی تلفن هوشمند قدیمی برای فروش آشنا شویم و به معرفی برخی روش‌ها در خصوص فروش یا هدیه دادن آن بپردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اگر قصد دارید که تلفن هوشمندتان را بفروشید یا به فرد دیگری بدهید، برخی نکات در این بین وجود دارند که حتما باید به آن‌ها توجه نمایید. در واقع این اقدامات باعث می‌شوند که اطلاعات شخصی‌تان در اختیار سایرین قرار نگیرد. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از کاربران در داخل تلفن‌های هوشمند خود اطلاعاتی دارند که شخصی هستند و ممکن است که قرار گیری آن‌ها در اختیار سایرین موجب ایجاد برخی مشکلات شود. در این مقاله نکاتی را آموزش می‌دهیم که از طریق آن‌ها می‌توان تمام اطلاعات موجود روی گوشی را حذف کرد. همچنین برخی مکان‌ها و سایت‌ها را نیز برای فروش تلفن هوشمند قدیمی معرفی می‌کنیم.

موبایلستان معتقد است٬ هیچ فرقی ندارد که تلفن هوشمند قدیمی‌تان را به چه کسی می‌دهید. حتما باید پیش از دادن گوشی به وی، آن را تمیز کنید. اصلی‌ترین دلیل برای این موضوع، حفظ حریم خصوصی است. اما از سوی دیگر، انجام این کار، استفاده از تلفن هوشمند را برای سایرین ساده‌تر می‌کند و آن‌ها می‌توانند هرچه راحت‌تر اطلاعات خود را در داخل آن قرار دهند. در زمان پاک سازی اطلاعات گوشی، چند نکته وجود دارد که کاربران حتما باید آن‌ها را در نظر بگیرند. در ادامه به بررسی این نکات و روش آماده سازی تلفن هوشمند قدیمی برای فروش یا تحویل به فرد دیگر می‌پردازیم.

۱- سیمکارت را از دستگاه خارج کنید

اولین کاری که باید برای آماده سازی تلفن هوشمند قدیمی‌تان برای فروش انجام دهید، این است که سیمکارتتان را از آن خارج نمایید. حتی اگر در زمان خرید تلفن هوشمند جدید، یک سیمکارت جدید نیز خریده باشید، باز هم باید سیمکارت قدیمی را از دستگاه خارج کنید. دلیل این کار به وجود اطلاعات مخاطبان در داخل سیمکارت مربوط می‌شود. در واقع برخی افراد مخاطبین خود را در داخل سیمکارت ذخیره می‌کنند که از این طریق اگر سیمکارت در اختیار سایرین قرار گیرد، می‌توانند به اطلاعات این مخاطبین دسترسی داشته باشند.

۲- کارت حافظه دستگاه را جدا کنید

اگر تلفن هوشمند شما مجهز به کارت حافظه جانبی است، باید آن را پیش از فروختن گوشی از دستگاه خارج کنید. کارت حافظه اغلب در شیار کناره‌های دستگاه یا پشت باتری قرار می‌گیرد.

باید توجه داشته باشید که کارت حافظه حاوی اطلاعاتی است که در آن ذخیره کرده‌اید و پاک کردن آن باعث می‌شود که تمام این اطلاعات از بین بروند. بنابراین، پیش از پاک کردن و فرمت آن، بهتر است که از اطلاعات ضروری موجود در گوشی فایل پشتیبان تهیه کنید و در صورت نیاز، آن‌ها را به موبایل جدید انتقال دهید.

۳- پاک کردن اطلاعات

حال نوبت به پاک کردن اطلاعات موجود روی خود گوشی رسیده است. دو روش ساده برای انجام این کار وجود دارد. یکی از آن‌ها بدان صورت است که باید وارد بخش تنظیم گوشی شوید و در قسمتی تحت عنوان تهیه فایل پشتیبان و بازیابی (backup/restore) نسبت به بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه اقدام کنید. بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه باعث می‌شود که کل اطلاعات موجود روی گوشی حذف شوند. با استفاده از دکمه فیزیکی بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه نیز می‌توان این کار را انجام داد (البته این دکمه در هر تلفن هوشمند در جایگاه متفاوتی قرار گرفته است و در بسیاری از آن‌ها نیز چنین دکمه‌ای وجود ندارد. بنابراین، بهترین راه اقدام کردن از طریق بخش تنظیمات گوشی است که در بالا ذکر شد). البته باید توجه داشته باشید که پیش از پاک سازی اطلاعات تلفن همراه، بهتر است که نسبت به تهیه فایل پشتیبان از آن‌ها اقدام کنید.

 

برای مشاهده ادامه مطلب بر روی لینک کایک کنید:  چگونه تلفن هوشمند قدیمی خود را آماده فروش کنیم؟

منبع: موبایلستان

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 27 تاريخ : سه شنبه 12 تير 1397 ساعت: 19:31