10 نکته مهم و حیرت انگیز درباره‌ی میکسر و پاور میکسر

ساخت وبلاگ
چکیده : آشنایی با میکسر یادگیری کار با میکسر با وجود کلیدها، فیدرها ودستگیره‌های مختلف، مم... با عنوان : 10 نکته مهم و حیرت انگیز درباره‌ی میکسر و پاور میکسر بخوانید :

 

آشنایی با میکسر

یادگیری کار با میکسر با وجود کلیدها، فیدرها ودستگیره‌های مختلف، ممکن است در ابتدا دلهره‌آور به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید همه کانال‌های میکسر تنظیمات مشابه و یکسانی دارند. اگر نحوه تنظیم یکی از کانال‌های میکسر را یاد بگیرید، می‌توانید همه کانال‌های آن را به راحتی مدیریت و کنترل کنید.

کانال‌های روی میکسر، ورودی‌های مشخصی دارند. نظیر XLR، 4/1 یا RCA. بعضی ورودی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم برای ورودی‌های XLR میکروفون و هم برای 1/4 قابل استفاده خواهند بود.

هر میکسر Bus، Channel Strip، Equlaizer و قسمت‌های مهم دیگری دارد که هریک وظایف و عملکرد خاصی را به عهده گرفته است. بررسی هریک از این موارد حث بسیار مفصلی است که در این گزارش نمی‌گنجد. بنابراین برای آشنایی بیشتر با میکسرها، اصطلاحات و انواع آن، راهنمای جامع میکسر و پاور میکسر صدا را مطالعه کنید.

میکسر دیجیتال یا آنالوگ

عموما میکسرهای آنالوگ به دلیل کلیدها، فیدرها و دستگیره‎های مختلفی که روی خود دارند برای کاربران جذاب‌تر بوده و البته از نظر بسیاری افراد کاربری آسان‌تری نیز دارند. اما در حقیقت عملکردهای میکسرهای دیجیتال آسان‌تر است و قابلیت‌های بیشتری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال تنها با لمس یک کلید روی میکسر دیجیتال، می‌توانید سگینال‌ها را به مسیرها و افکت‌های از پیش برنامه‌ریزی شده هدایت کنید.

علاوه براین بعضی از میکسرهای دیجیتال با پلاگین‌های نرم‌افزاری سازگار هستند که قابلیت‌ها و امکانات قابل توجهی در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین به تازگی امکان مدیریت برخی تنظیمات میکسرهای دیجیتال و تعمیر میکسر دایناکورد  از طریق لپ‌تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت فراهم شده است.

 تعمیر میکسر بهرینگر همچنین می‌توانند صداهای همهمه، ناخواسته و مزاحم را کاملا حذف کنند. همچنین از کاربردی‌ترین ویژگی‌های میکسرهای دیجیتال می‌توان به امکان ذخیره تنظیمات مربوط به میکس اشاره کرد. یعنی هنگامی که تنظیمات خاصی را روی میکسر دیجیتال اعمال کرده و از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را روی USB یا حافظه داخلی ذخیره کنید و بعدها مجددا همان تنظیمات را بازخوانی کنید تا در زمانتان صرفه جویی شود. یکی ازمهمترین موارد درباره  تعمیر میکسرساندکرافت تجربه و مهارت شخص تعمیرکار است.

راهنمای خرید سیستم پی ای PA ویژه میکسر صدا

میکسرهای آنالوگ به دلیل داشتن هزینه‌های پایین‌تر و سهولت در استفاده همیشه محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند. با توجه به اینکه میکسرهای آنالوگ با دستگیره‌های فیزیکی، سوییچ‌ و فیدرها کنترل می‌شوند، عملکرد آن‌ها تا حدودی بصری‌تر از انواع دیجیتال است. از طرفی اغلب کاربران کلیدها و فیدرهای پیش روی خود را بهتر از منوهای پنهان میکسر دیجیتال درک می‌کنند و استفاده از آن را آسان‌تر می‌دانند. بنابراین باید ببینید نظر شما چیست؟ کارایی و قابلیت‌های بیشتر یا کاربری بصری‌تر؟ کدام یک برای شما اهمیت بیشتری خواهد داشت؟ از تعمیر میکسر مایداس چیزی می‌دانید؟

هر دو میکسر آنالوگ و دیجیتال، می‌توانند صدا را با کیفیت بسیار بالایی انتقال دهند و کارایی کافی را برای رضایت شما خواهند داشت. به همین دلیل نمی‌توان گفت محدودیت خاصی در آن‌ها وجود دارد که مانع از انتخابشان شود.

برای تعمیر میکسر دایناکورد ٬ تعمیر میکسرساندکرافت ٬ تعمیر میکسر مایداس ٬ تعمیر میکسر بهرینگر مطمئنا شرکت بزرگ آروند افزار بهترین گزینه خواهد بود.

میکسر یا پاور میکسر

پاور میکسرها دارای آمپلی فایر یا تقویت کننده هستند که باعث می‌شود نیازی به تهیه آمپلی فایر جداگانه نباشد. بنابراین اغلب پاور میکسرها در یک سیستم PA حمل آسان‌تر، تنظیمات راحت‌تر و قیمت کمتری دارند. اما از طرفی ممکن است پاور میکسرها که دارای آمپلی فایر هستند، نسبت به میکسرهای صدا که به طور جداگانه به آمپلی فایر متصل می‌شوند خروجی ضعیف‌تری داشته باشند. بنابراین احتمال اینکه بتوان از آن‌ها در محیط‌ها و در مقیاس‌های بزرگ استفاده کرد، بسیار کم خواهد بود.تعمیر پاور میکسر صدا 

نکته دیگر آنکه تهیه پاور میکسر بی شک مقرون به صرفه خواهد بود. چرا که در صورت ارتقای این دستگاه، شما میکسر و آمپلی فایر را همزمان ارتقا خواهید داد. تعمیر پاور میکسر صدا 

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید‌: نکات مهم درباره‌ی میکسر و پاور میکسر

منبع: سایت آروند 

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 14 تاريخ : سه شنبه 26 تير 1397 ساعت: 19:37