آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi) کاربردی

ساخت وبلاگ
چکیده : آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi) را در این مطلب داریم. گوشی های شیائومی از زم... با عنوان : آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi) کاربردی بخوانید :

آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi) را در این مطلب داریم. گوشی های شیائومی از زمان ورود به بازار قابلیت بوت لودر را داشتند، حتی زمانی که دسترسی روت امکان پذیر نبود این گوشی ها به راحتی امکان آن را به کاربران خود می دادند تا این که گوگل نظارت شدید روی شیائومی اعمال کرد. همراه موبایلستان باشید تا در آموزش و ترفند گوشی هوشمند به بررسی این اقدامات بپردازیم.

با این حال با بسته شدن بوت لودر روی شیائومی، دسترسی به edl هنوز هم پابرجا بود. edl روشی است که کوالکام برای زمانی که دسترسی به ریکاوری یا فست بوت نداریم، بتوان از آن در فلش کردن گوشی استفاده کرد. در نتیجه صاحبان دستگاه‌هایی مثل ردمی نوت ۳ و می ۵ همچنان می‌توانستند از edl فلش بشوند.

هرچند که الان ۲ سال است که دسترسی به edl نیز در همه گوشی های شیائومی از بین رفته، بنابراین هر گوشی این شرکت که نیاز به فلش کردن داشته باشید باید ابتا آنلاک شود. البته نرم‌افزاری به نام Updater در خود گوشی وجود دارد که به کمک آن می‌توانید رام‌های ریکاوری با پسوند زیپ را فلش کنید. اما این تنها در مواقعی امکان‌پذیر است که بخواهید نسخه‌ی جدیدتری از رام در حال اجرا را نصب کنید.

فلش کردن گوشی های شیائومی با چند روش متفاوت

موبایلستان می گوید: نسخه جدید با دو حالت developer و Stable عرضه می شود، از سوی دیگر، اگر از رام چین استفاده می‌کنید، نمی‌توانید با آپدیتر رام گلوبال روی آن نصب کنید و عکس این حالت نیز ممکن نیست.

  • رام stable : رام‌های stable عملکرد پایداری دارند و هفته به هفته یا ماه به ماه منتشر می شوند
  • developer یا توسعه دهندگان: به صورت هفتگی منتشر می‌شوند و ممکن است از ویژگی‌های بیشتری داشته باشند؛ اما حالت بتا و آزمایشی داشته و نسبت به رام‌های استیبل پایداری کمتری دارند.

رام چین

رام چین به صورت پیش فرض روی گوشی های شیائومی با پک چین قرار دارد و پر از برنامه های چینی است. باید بدانید که رام‌های چین فاقد هرگونه برنامه‌ی گوگل هستند و در صورت نیاز به آن‌ها باید از اینستالرهای موجود استفاده کنید.

رام جهانی با گلوبال

برای فلش کردن گوشی های شیائومی رام جهانی یا گلوبال مخصوص گوشی ها است که در اروپا عرضه می شوند، برنامه چینی ندارند و اکثرا روی آن ها برنامه خود گوگل نصب است، اما از طرفی روی اکثر گوشی های شیائومی که با پردازنده مدیاتک وارد بازار می شوند،وجود ندارند.

از هر کدام از رام های مختلف چین Stable، چین developer، جهانی Stable و جهانی Developer نوع zip فایل برای استفاده در ریکاوری و نوع tar یا tgz برای استفاده در فست بوت وجود دارد.

نوعی از رام stable نیز برای فلش کردن گوشی های شیائومی وجود دارد که تنها روی خود رام استیبل عرضه می شود و امکان دارد که سریعا برای چند دقیقه روی گوشی ظاهر شده و دیگر در دسترس نباشد.به این نوع رام استیبل بتا گفته می‌شود. شیائومی آن را به صورت رندوم برای تعدادی از کاربران منتشر می‌کند و در صورتی که بازخورد مثبتی دریافت کند آن را به طور رسمی منتشر می‌کند.

دلایل آنلاک گوشی شیائومی

خب باید بدانید که برای انتقال بین رام چین و رام گلوبال نیاز مستقیم به آنلاک بوتلودر دارید.

بنابر آموزش و ترفند گوشی هوشمند٬ از جمله قابلیت های آنلاک می توان به فست بوت و همچنین نصب دیگر رام های دلخواه اشاره کرد. با نصب ریکاوری کاستوم قادر خواهید بود رام‌های کاستوم مانند lineage را روی گوشی خود نصب کنید. همچنین رفتن به edl نیز با باز شدن بوتلودر امکان پذیر خواهد بود. کافی است در حالت فست‌بوت دستور fastboot oem edl را در cmd وارد کنید.

توجه داشته باشید که چنانچه حافظه‌ی گوشی خود را encrypted کرده باشید، آنلاک کردن می‌تواند منجر به پاک شدن حافظه‌ی داخلی گوشی شما شود. بنابراین، قبل از هر اقدامی تهیه‌ی یک نسخه‌ی پشتیبان ضروری به نظر می‌رسد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید: آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi)

منبع: سایت موبایلستان

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت: 2:45