10 نکته مهم در آموزش افزایش سرعت تلفن هوشمند مبتنی بر اندروید

ساخت وبلاگ
چکیده : موبایلستان بهترین مرجع آموزش و ترفند گوشی های هوشمند تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیست... با عنوان : 10 نکته مهم در آموزش افزایش سرعت تلفن هوشمند مبتنی بر اندروید بخوانید :

موبایلستان بهترین مرجع آموزش و ترفند گوشی های هوشمند

تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید به مرور زمان دچار مشکل کاهش سرعت و عملکرد می‌شوند. البته روش‌هایی وجود دارند که انجام آن‌ها باعث می‌شود سرعت دستگاه مجددا همانند گذشته شده و عملکرد آن بهبود یابد. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم تا با این روش‌ها آشنا شویم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.اغلب کاربران سیستم عامل اندروید گاهی با کاهش سرعت تلفن هوشمند خود مواجه شده‌اند. با وجود اینکه این کاهش سرعت می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، اما باید در کل باید اعلام کنیم که نباید در این خصوص نگران باشید. اگر شما یک تلفن هوشمند پایین رده خریداری کرده‌اید که ذاتا سرعت زیادی ندارد یا اینکه تلفن هوشمند شما قدرتمند بوده و در طول زمان سرعت آن کاهش پیدا کرده است، همگی مواردی هستند که می‌توان آن‌ها را رفع کرد. برای افزایش سرعت گوشی های اندروید با ما باشید:

مطالب مرتبط:

موبایل‌ها با استفاده روزانه برخی اطلاعات را در خود ذخیره می‌کنند که همین امر باعث می‌شود در طول زمان رفته رفته سرعت‌شان کاهش یابد. در این مقاله روش‌های مختلفی را برای افزایش سرعت دستگاه آموزش خواهیم داد. توجه داشته باشید که همه این روش‌ها تاثیراتی سریع دارند و می‌توانند خیلی سریع سرعت دستگاه‌تان را افزایش دهند.

۱- تشخیص مشکل

افزایش سرعت تلفن هوشمند

در افزایش سرعت گوشی های اندروید کاربران زمانی که تلفن هوشمندشان دچار مشکل کاهش سرعت می‌شود، باید ابتدا تشخیص دهند که دلیل این موضوع چیست. اپلیکیشن، اجرای اپلیکیشن‌ها به صورت همزمان یا خود سیستم از جمله مواردی هستند که می‌توانند در زمینه کاهش سرعت دستگاه تاثیر داشته باشند. Trepn Profiler نام اپلیکیشنی است که توسط کوالکام ارائه شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا از پردازش‌های لحظه‌ای هسته‌های پردازنده مطلع شوند و نگاهی کلی به ترافیک شبکه داده و وای فای داشته باشند. اطلاع از سطح فعالیت پردازنده گرافیکی (GPU) و رم (RAM) نیز از سایر قابلیت‌های این اپلیکیشن است.

Trepn می‌تواند بررسی‌های دقیقی نیز روی هر اپلیکیشن انجام دهد و لیستی از فعالیت‌های آن را به دست آورد. از این اطلاعات جمع‌آوری شده می‌توان به عنوان وسیله‌ای برای بررسی و تحلیل عملکرد اپلیکیشن‌ها و سطح فشاری که هر اپلیکیشن به گوشی وارد می‌کند استفاده کرد. با کمک این اپلیکیشن، اگر به مشکل خاصی برخورد کردید که باعث سنگین شدن دستگاه شده،‌ به سادگی می‌توانید با حذف اپلیکیشن مشکل‌ساز، خالی کردن اطلاعات اپلیکیشن یا موارد این چنینی نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. برای دانلود اپلیکیشن Trepn Profiler از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

۲- خالی کردن حافظه گوشی

کاربران برای افزایش سرعت گوشی های اندروید باید توجه داشته باشند که تمام تصاویر و ویدیو‌هایی که از طریق دوربین ثبت می‌کنند یا تمام اپلیکیشن‌هایی که روی تلفن هوشمندشان نصب کرده‌اند، همگی فضایی را در حافظه دستگاه اشغال می‌کنند. تلفن‌های هوشمند برای اینکه بتوانند با سرعت مناسبی دستورات کاربران را اجرا کنند، نیاز به مقداری فضای خالی روی دستگاه دارند. به یاد داشته باشید در  آموزش و ترفند گوشی های هوشمند٬ اگر حافظه گوشی شما پر شده است، همین موضوع می‌تواند دلیلی برای کاهش سرعت دستگاه باشد که با خالی کردن آن از طریق حذف محتوای اضافه می‌توانید این مشکل را رفع کنید. باید توجه داشت که با انتقال اپلیکیشن‌ها و تصاویر به کارت حافظه جانبی دستگاه نیز می‌توان این مشکل را مدیریت کرد.

مطلب مرتبط:

برای اطلاع از میزان فضای خالی در تلفن هوشمند اندرویدی، باید به بخش تنظیمات گوشی رفته و سپس از طریق قسمت حافظه یا همان Storage اقدام کنید. یکی از ساده‌ترین راهکار‌هایی که باعث می‌شود بتوانید سریع‌تر حافظه تلفن هوشمندتان را خالی کنید، استفاده از بخش اپلیکیشن‌ها (Applicatons) در منو تنظیمات گوشی است. همه ما اپلیکیشن‌های بسیار زیادی روی تلفن هوشمند خود داریم که شاید در طول ماه یک بار هم از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم. پس بهتر است که برای خالی کردن حافظه تلفن هوشمند خود به سراغ بخش اپلیکیشن‌ها در منو تنظیمات رفته و از طریق این بخش نسبت به حذف اپلیکیشن‌های اضافی اقدام کنیم.

برای حذف اپلیکیشن‌ها با هدف افزایش سرعت گوشی های اندروید باید بعد از ورود به قسمت اپلیکیشن‌ها در تنظیمات تلفن هوشمند، باید برنامه مورد نظر را لمس کنید و بعد از ورود به صفحه مربوطه، از طریق دکمه حذف یا Unistall نسبت به پاک کردن آن اقدام نمایید.در آموزش و ترفند گوشی های هوشمند این مراحل را برای تمام اپلیکیشن‌هایی که روی دستگاه‌تان اضافه هستند می‌توانید انجام دهید.

یکی از موارد دیگری که باعث پر شدن حافظه دستگاه می‌شود، پوشه دانلود‌ها است. اغلب کاربران اطلاعات و فایل‌های زیادی را روی تلفن هوشمند خود دانلود می‌کنند و بعد از انجام این کار، تمام فایل‌ها در پوشه دانلود گوشی بدون استفاده باقی می‌مانند. حذف کردن محتوای غیر ضروری در این پوشه نیز می‌تواند کمک زیادی به خالی شدن حافظه دستگاه کند. برای انجام این کار باید در بخش تنظیمات مربوط به حافظه، به سراغ گزینه Downloads بروید و سپس تمام فایل‌هایی که اضافی هستند را حذف نمایید.

بسیاری از اپلیکیشن‌ها برای اینکه کارکرد سریع‌تری داشته باشند، اقدام به ذخیره سازی برخی اطلاعات می‌کنند. اگرچه این موضوع یک نکته کاربردی است اما باید توجه داشت که در  آموزش و ترفند گوشی های هوشمند اگر فضای خالی زیادی روی دستگاه خود نداشته باشید، همین موضوع می‌تواند موجب کاهش سرعت دستگاه شود. برای حذف کردن این اطلاعات غیرضروری باید در بخش اپلیکیشن‌ها که داخل تنظیمات گوشی قرار دارد، وارد اپلیکیشن مورد نظر شده و با لمس دکمه Clear Cached Data نسبت به حذف اطلاعات ذخیره شده اقدام نمایید. از آنجایی که قریب به اتفاق اپلیکیشن‌ها برخی اطلاعات را ذخیره می‌کنند، بهتر است که این کار را برای تمام آن‌ها انجام دهید.

در آموزش و ترفند گوشی های هوشمند فایل‌های زیادی نیز روی تلفن‌های هوشمند وجود دارند که پیش‌تر روی دستگاه خود ریخته‌ایم و اکنون در گوشه‌ای از حافظه، فضا را اشغال کرده‌اند. برای افزایش سرعت گوشی های اندروید کاربران برای افزایش سرعت تلفن هوشمند خود، باید فایل‌های این چنینی را نیز حذف کنند.

در آموزش و ترفند گوشی های هوشمند مقایسه میزان فضای خالی موجود در ابتدای کار که در بخش حافظه نمایش داده می‌شد،‌ با فضای خالی بعد از پاک کردن اطلاعات اضافی می‌تواند شما را از میزان اطلاعات پاک شده روی کل گوشی مطلع کند.

کاربران سیستم عامل اندروید می‌توانند نسبت به غیرفعال کردن برخی اپلیکیشن‌ها نیز اقدام کنند. همانند تمام سیستم عامل‌ها، در اندروید هم برخی اپلیکیشن‌ها به صورت خودکار لود و اجرا می‌شوند که ممکن است فضای گوشی را اشغال کنند. در دستگاه‌های روت شده می‌توان این گونه از اپلیکیشن‌ها را کاملا حذف کرد و در دستگاه‌های عادی نیز باید از طریق بخش تنظیمات مربوط به همان اپلیکیشن نسبت به غیرفعال (Disable) کردن آن‌ها اقدام نمود. البته توصیه می‌کنیم که این کار را انجام ندهید! چون ممکن است آن اپلیکیشن عملکرد خاصی را روی دستگاه مدیریت کند که در نتیجه غیرفعال کردن آن، امکان دسترسی به آن عملکرد را نخواهید داشت.

۳- حذف ویجت‌های غیرضروری

تلفن‌های هوشمند با هدف افزایش سرعت گوشی های اندروید دارای قابلیتی کاربردی به نام ویجت هستند. ویجت‌ها به عنوان ابزاری شناخته می‌شوند که در صفحه اصلی دستگاه قرار می‌گیرند و عملکردی نظیر نمایش ساعت یا وضعیت آب و هوا را از خود نشان می‌دهند. با وجود مفید بودن این ابزار‌ها، باید توجه داشت که هر ویجت، بخش زیادی از عملکرد دستگاه را به خود اختصاص می‌دهد. پس اگر ویجت‌هایی روی صفحه خانگی خود دارید که چندان از آن‌ها استفاده نمی‌کنید،‌ بهتر است که برای افزایش سرعت دستگاه‌تان، آن‌ها را غیرفعال نمایید. آموزش و ترفند گوشی های هوشمند  اگر تنها چند ویجت را روی صفحه فعال کنید مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد اما استفاده از چندین ویجت باعث می‌شود که عملکرد دستگاه به صورت چشمگیری کاهش یابد.

۴- غیرفعال کردن انیمیشن و افکت‌های اضافی

افزایش سرعت تلفن هوشمند

اگر دقت کرده باشید، در زمان استفاده از تلفن هوشمند و منو‌های آن، برخی انیمیشن‌ها و افکت‌ها نمایش داده می‌شوند که از طریق آن‌ها زیبایی محیط نرم افزاری دستگاه افزایش می‌یابد. این انیمیشن‌ها و افکت‌ها بر اساس رابط کاربری که از آن استفاده می‌کنید متفاوت هستند. اگرچه این انیمیشن‌ها جالب و زیبا هستند اما باید توجه داشت که باعث کاهش سرعت دستگاه می‌شوند. تنظیمات مربوط به رابط کاربری خود را در این خصوص بررسی کنید و اگر امکان غیرفعال کردن انیمیشن‌ها را مشاهده کردید،‌ نسبت به خاموش کردنشان اقدام کنید تا سرعت دستگاه افزایش یابد. اما اگر در تنظیمات رابط کاربری، بخشی را در این خصوص پیدا نکردید یا حتی تنظیماتی در خصوص رابط کاربری روی دستگاه شما وجود نداشت، می‌توانید از طریق مقاله‌ای که چندی پیش در موبایلستان منتشر شد اقدام نمایید. در آن مقاله از طریق بخش تنظیمات توسعه دهندگان روشی معرفی شده بود که امکان غیرفعال کردن انیمیشن‌های دستگاه را در اختیار کاربران قرار می‌داد. برای مطالعه مقاله مذکور می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

چگونه از طریق تنظیمات توسعه دهندگان، سرعت تلفن هوشمند اندرویدی را افزایش دهیم؟

۵- اپلیکیشن‌های در حال اجرا با ببندید

بنا بر نظر کارشناس سایت موبایلستان با وجود اینکه استفاده از قابلیت مالتی تسکینگ باعث می‌‌شود که به سادگی بین اپلیکیشن‌های در حال اجرا حرکت کنید و به ابزار‌های مختلف دسترسی داشته باشید، اما این قابلیت موجب برخی کاهش عملکرد‌ها در دستگاه می‌شود. کاربران برای افزایش سرعت گوشی های اندروید بهتر است که در طول روز چندین بار لیست اپلیکیشن‌های در حال اجرا را باز کنند و اپلیکیشن‌هایی که در حال اجرا هستند ولی نیازی به آن‌ها ندارند را متوقف نمایند. برای نمایش لیست اپلیکیشن‌های اخیر یا همان اپلیکیشن‌های در حال اجرا تنها کافی است که دکمه مربوط را لمس کنید. این دکمه در کنار دکمه خانه (Home) قرار دارد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید: آموزش افزایش سرعت تلفن هوشمند مبتنی بر اندروید

منبع: سایت موبایلستان

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 4 مرداد 1397 ساعت: 22:50