تعمیر مدل های مختلف اسپیکر JBL در آروند فراز مهرگان

ساخت وبلاگ
چکیده : گارانتی آروند با همکاری متخصصان باتجربه و تجهیزات حرفه‌ای، اسپیکرهای JBL را به طور حرفه‌ای... با عنوان : تعمیر مدل های مختلف اسپیکر JBL در آروند فراز مهرگان بخوانید :
گارانتی آروند با همکاری متخصصان باتجربه و تجهیزات حرفه‌ای، اسپیکرهای JBL را به طور حرفه‌ای و تخصصی تعمیر می‌کند.

تعمیر اسپیکر JBL

 

اسپیکرها از کاربردی‌ترین دستگاه‌های دیجیتالی هستند که با فراهم آوردن امکان پخش موزیک در هر شرایطی، محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده‌اند. به همین دلیل تولید کنندگان زیادی همواره در پی طراحی و تولید اسپیکر هستند. یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بلندگو و اسپیکر که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد، JBL است که انواع محصولات مربوط به صوت، اعم از اسپیکرهای حرفه‌ای و بزرگ، اسپیکرهای کوچک و بلوتوثی پورتابل، انواع هدفون، ساندبار و... را در کارنامه کاری و تولیدات خود دارد.

این برند آمریکایی اسپیکرهایی با کیفیت بسیار بالا طراحی کرده است که می‌توانند ساعت‌ها به پخش موزیک پرداخته و سال‌ها برای کاربر فعال باشند. اما حتی بهترین و باکیفیت‌ترین اسپیکرها نیز در صورت عدم استفاده صحیح یا عدم رعایت نکات مربوط به مراقبت و نگهداری بلنگو، آسیب دیده و مشکل پیدا خواهند کرد. اسپیکرهای جی بی ال نیز از این قانون مستثنی نیستند و در صورت استفاده نادرست، احتمال آسیب آن‌ها نیز وجود دارد. در ادامه بخشی از آسیب‌های مربوط به اسپیکرهای جی بی ال حرفه‌ای و اسپیکرهای JBL خانگی را بررسی خواهیم کرد. برای طرح سوال یا مشاوره درباره تعمیر اسپیکر JBL، با واحد فنی مجموعه آروند تماس بگیرید.

یکی از رایج‌ترین دلایل ایراد اسپیکرهای JBL و بسیاری دیگر از اسپیکرها و دستگاه‌های صوتی، عدم اتصال به محافظ برق است. این اشکال در همه انواع اسپیکر حرفه‌ای و خانگی وجود دارد. چرا که استفاده نکردن از محافظ برق، باعث می‌شود دستگاه مستقیما به برق وصل بوده و نوسانات برق روی آن اثر بگذارد. نوسانات برق باعث می‌شود اسپیکر تحت فشار بالا قرار گرفته و در نهایت دچار ایرادات و اشکالات شود. در چنین حالتی برای تعمیر اسپیکر JBL، کاربران باید به مراکز تعمیر تخصصی اسپیکر مراجعه کنند و نباید بدون داشتن اطلاعات فنی خودشان اقدام به تعمیر دستگاه بکنند.

از دیگر عوامل مشکل‌ساز که برای اسپیکرهای بزرگ و حرفه‌ای JBL پیش می‌آید، عدم هماهنگی بین آمپلی فایر و اسپیکر است. استفاده از آمپلی فایری که توان خروجی آن بسیار بیشتر از توان خروجی اسپیکر است، باعث می‌شود بلندگو با اتصال به اسپیکر بسوزد و آسیب جدی ببیند. به همین دلیل، مهم است که افراد پیش از اتصال اسپیکرها، توان خروجی اسپیکر و بلندگو را بررسی کنند. در صورت لطمه دیدن اسپیکرهای حرفه‌ای در اثر اتصال به آمپلی فایر، کاربران باید برای تعمیر اسپیکر جی بی ال خود، به سراغ متخصصان فنی و حرفه‌ای تعمیر اسپیکر بروند تا این افراد با دانش و تجربه کافی، اسپیکر را تعمیر کنند.

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت: 5:10