برندگان جشنواره فیلم مونیخ ۲۰۱۷ معرفی شدند | بلاگ

برندگان جشنواره فیلم مونیخ ۲۰۱۷ معرفی شدند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

برندگان جشنواره فیلم مونیخ ۲۰۱۷ معرفی شدند

« بی عشق » برنده بخش رقابتی جشنواره فیلم کن موفق شد تا جایزه بهترین فیلم بین المللی جشنواره فیلم مونیخ را تصاحب کند.

فیلم های ساخته آندری زویاگینتسف، پدرو پینو و تام لاس از برندگان سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم مونیخ بودند.

جایزه ۵۰ هزار یورویی بهترین فیلم بین المللی در بخش سینه مسترز به زویاگینتسف با فیلم « بی عشق » رسید که نمایش خود را از اول ژوئن در روسیه آغاز کرده است.

تهیه کنندگان این فیلم در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم زوریخ این جایزه را از دست والسکا گریسباخ کارگردان آلمانی رییس بخش داوری بین المللی دریافت کردند که فیلم خود این کارگردان با عنوان « غربی » در ماه می امسال در جشنواره فیلم کن و در بخش نوعی نگاه اولین اکران جهانی خود را تجربه کرده بود.

این دومین بار است که زویاگینتسف کارگردان روسی از جشنواره فیلم مونیخ جایزه دریافت می کند . وی پیشتر برای « لویاتان » جایزه بخش رقابتی سال ۲۰۱۴ را برده بود.

جایزه ۱۲ هزار یورویی بخش سینه ویژن نیز برای بهترین کارگردان نوظهور بین المللی به کارگردان پرتغالی پدرو پینو با فیلم « کارخانه هیچ چیز » رسید و هیات داوران آن را فیلمی بسیار پرانرژی برای قرن بیست و یکم خواند.

در این مراسم فیلم « باغ » درباره یک خانواده آلمانی در دهه ۱۹۷۰ برنده بزرگ مراسم بود و جایزه استعداد جدید سینمای آلمان را دریافت کرد.

جایزه فیپرشی که از سوی گروه داوری برای سومین بار اهدا شده و به فیلمی تعلق می گیرد که از سینمای نوی آلمان باشد به تام لاس برای فیلمی با عنوان « زشت و نابینا » رسید که برای توازن بین درام وکمدی و رمانس موفق به کسب این جایزه شد.

روبرتودی پولیس نیز در بخش یک فیلم بلند ایتالیایی با فیلم « قلب های ناب » جایزه این بخش را دریافت کرد . جایزه منتخب تماشاگران فستیوال نیز به « هنوز جوان » ساخته دیوید شیلشتر تعلق گرفت . جایزه فیلم سینمای آلمان برای « صلح-پل » نیز به آکی کوریسماکی اهدا شد.

پیشتر از برایان کرانستون بازیگر آمریکایی نیز تجلیل شده بود.

در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم مونیخ بیش از ۸۱ هزار تن شرکت کردند و به تماشای ۱۸۰ فیلم به نمایش درآمده نشستند.

تست بازیگری آزمون بازیگری نمونه تست بازیگری کلاس بازیگری دوره بازیگری

اظهارات آقای بازیگر در تلویزیون برایش گران تمام شد

چندی است که برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی روی آنتن شبکه سوم سیما می رود . برنامه ای که هر چند با محوریت مسائل اجتماعی مربوط به شهرنشینی تولید شده، ولی حضور هنرمندان بنام در آن جذابیت آفرین شده و توانسته نظر مخاطبان را به این برنامه جلب کند. حضور چهره های مشهوری نظیر اکبر عبدی، نفیسه روشن، بهنوش بختیاری، لاله اسکندری، رویا میرعلمی و.. . در کنار استندآپ کمدی بازیگرانی، چون امیر غفارمنش، سپند امیرسلیمانی و.. . تا به حال توانسته مردم گرام را به عنوان برنامه ای شبانه به بخشی از جامعه نمایش دهد و بخش هایی از آن نیز درشبکه های اجتماعی خبرساز شود. اما از شب گذشته گفتگوی نجمه جودکی با پژمان بازغی در مردم گرامِ، سوژه رسانه ها و شبکه های اجتماعی شده و به بحث هایی داغ تبدیل شده است . شب گذشته پژمان بازغی به نکاتی درباره سوپراستار، سینمای صنعتی، اجرای بازیگران و بازیگری مجریان و.. . اشاره کرد که نحوه گفتگوی چالشی جودکی با بازغی دقایق جالبی را روی آنتن شبکه سه رقم زد. پژمان بازغی در این برنامه در تعریف سوپراستار گفت : به نظر من ما در ایران سوپراستار نداریم و مهمترین دلیل این موضوع هم آن است که اساسا سینمای صنعتی در ایران شکل نگرفت که بخواهیم سوپراستار به معنای رایج در ادبیات هنری دنیا داشته باشیم . چهره های محبوبی مانند محمدرضا گلزار، بهرام رادان و.. . هرچند مشهور و محبوب هستند، ولی سوپر استار به حساب نمی آیند. بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در پاسخ به مجری برنامه که پرسید « به نظر شما محمدرضا گلزار سوپراستار نیست؟ » ادامه داد : در ایران هستند کسانی که فیلم هایشان پرفروش است، ولی اینطور نیست که همه کارهایشان پرفروش باشد . مثلا محمدرضا گلزار فیلم های کم فروشی مانند « مادر قلب اتمی » و « خشکسالی و دروغ » را نیز در همین یک سال اخیر در کارنامه داشته که این موضوع به معنای افت و خیز داشتن این هنرمندان در جلب مخاطب است . این یعنی آن ها سوپر استار نیستند. پژمان بازغی که اجرای ویژه برنامه سال تحویل شبکه دوم سیما را بر عهده داشت، در باره کم و کیف اجرای خود در این برنامه نیز تصریح کرد : اولا باید بگویم که من ابتدا مجری بودم و بعد بازیگر شدم . بعد آن که اساسا اشکالی در ورود بازیگران به اجرا یا موسیقی نمی بینم . همانطور که فکر میکنم بازی کردن برخی مجریان مانند فرزاد حسنی و رضا رشیدپور کار اشتباهی نبوده، به همان میزان هم معتقدم اجرای یک بازیگر با حتی ورود یک بازیگر به عرصه موسیقی اشتباه نیست . این ها را مردم می بینند و آن ها به این آثار ارزش می دهند . به طور مثال اگرچه بهرام رادان آلبوم موسیقی منتشر کرد و این آلبوم چنان که باید مورد استقبال قرار نگرفت، ولی او در فیلم بارکد درخشید و این فیلم ۱۴ میلیارد تومان هم فروش کرد . در واقع این ها به این معناست که مردم نسبت به رفتارهای مختلف واکنش های متفاوتی نشان می دهند. این صحبت های پژمان بازغی واکنش طرفداران محمدرضا گلزار را بر انگیخته و طرفداران او از دیشب با حضور در صفحات شخصی نجمه جودکی و پژمان بازغی و همین طور صفحه رسمی برنامه مردم گرام اعتراض خود را نسبت به این موضع گیری بیان داشتند . هرچند باید دید که نکات بازغی درباره سینمای صنعتی و تعریف او از سوپر استار درست بوده یا نه.

تست بازیگری آزمون بازیگری نمونه تست بازیگری کلاس بازیگری دوره بازیگری

 

توضیحاتی درباره بازیگری

اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، شغل بازیگری می تواند برای شما مناسب باشد . کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است . او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند . به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است. یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آن ها به خوبی آشنا شود . همچنین بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد . بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند . مهم ترین هنر بازیگر، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد . در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند. معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند . البته برخی نیز به صورت تجربی وارد شغل بازیگری شده اند. ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است . اغلب تئاتر ها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد . در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند. سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند. در ادامه با وظایف بازیگر ، مهارت و توانمندی های مورد نیاز بازیگری، نحوه ورود به شغل بازیگری،فرصت شغلی و بازارکار بازیگری و میزان درآمد بازیگر بیشتر آشنا می شوید.

تست بازیگری آزمون بازیگری نمونه تست بازیگری کلاس بازیگری دوره بازیگری

وظایف بازیگر بازیگر زیر نظر یک کارگردان در تیمی از بازیگران و عوامل فیلم کار می کند . ایفای نقش فقط بخش کوچکی از کار یک بازیگر است . وی زمان زیادی را صرف کارهای زیر می کند : تحقیق و بررسی روی نقش خود ( برای آشنایی کامل با شرایط و خصوصیات نقش و در نتیجه ایفای بهتر و واقعی تر آن ) تمرین دادن تست اولیه ارتباط با مدیر برنامه های خود و یافتن نقش بعدی برخی از بازیگران در کنار بازیگری کارهایی مانند تدریس، عضویت در انجمن های هنری، ( گاهی ) راه اندازی یک شغل جانبی و.. . را انجام می دهند. مهارت و توانمندی های مورد نیاز بازیگری

هوش و خلاقیت ( بازیگر باید فرد باهوشی باشد تا بتواند سریعا با روند فیلم آشنا و متن فیلمنامه را حفظ کند . همچنین در بسیاری موارد که پیش می آید باید از خلاقیت خود در ایفای نقش بهتربهره بگیرد. )

کار تیمی خوب ( ساخت هر فیلم، سریال یا برنامه ای مستلزم همکاری تیمی از عوامل مختلف است که بازیگر یکی از آن ها بوده و در صورت وجود کار تیمی مناسب، نتیجه خوبی نیز حاصل خواهد شد. ) استقامت، انرژی و توان و تناسب بدنی ( کار بازیگری یکی از سخت ترین مشاغل است . معمولا ساعات زیاد و متمادی فیلمبرداری انجام می شود و بازیگر باید توان بدنی و انرژی کافی داشته باشد تا خستگی روی کارش تاثیر منفی نگذارد . از لحاظ ظاهری نیز باید تناسب اندامی متناسب با موضوع فیلم داشته باشد به طوری که در برخی فیلم ها باید چاق شود و در برخی دیگر بسیار لاغر ) سازگاری و توانایی انطباق سریع با شرایط و افراد ( چون بازیگر هنگام اجرا مرتبا با موقعیت ها و انسان های دیگر در ارتباط است، لحظه های زیاد غیر منتظره ای پیش می آید که باید خود را سریعا با آن ها وفق داده و کار را به خوبی پیش ببرد ) انضباط و سخت کوشی آشنایی با گروه های مختلف مردم، آداب و رسوم، ویژگی های گفتاری و رفتاری آن ها - برای ایفای نقش بهتر و واقعی تر انتقاد پذیری بالا - برای پذیرش نظرات و انتقادهای کارگردان، منتقدان و ...

تست بازیگری آزمون بازیگری نمونه تست بازیگری کلاس بازیگری دوره بازیگری

نحوه ورود به شغل بازیگری فارغ التحصیلان رشته بازیگری - کارگردانی، ادبیات نمایشی و سایر رشته های مرتبط می توانند وارد این شغل شوند . البته در بسیاری موارد بازیگرانی هستند که تحصیلات مرتبط نداشته ولی استعداد خوبی در این حوزه دارند و به این کار مشغولند . بسیاری نیز با گذراندن دوره های بازیگر در کلاس های خصوصی و آزاد وارد این حرفه می شوند. تست بازیگری - تست بازیگری - بازیگری - بازیگر - بازیگر - کلاس - هنرمند - هنر - فیلم - سینما - تلویزیون - تست - بازیگری - دوره -
...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 14 تير 1396 ساعت: 0:04

آرشیو مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :