منوچهر والی زاده از 57 سال دوبلوری کاراکترهای مختلف می گوید | بلاگ

منوچهر والی زاده از 57 سال دوبلوری کاراکترهای مختلف می گوید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

منوچهر والی زاده از 57 سال دوبلوری کاراکترهای مختلف می گوید

مرد 75 ساله دوبلاژ ایران، در 57 سال فعالیتش ابعاد جدیدی به کاراکترهای بی نظیر سینمایی و تلویزیونی اضافه کرده و با صدای خارق العاده اش جان تازه ای به نقش های غالبا عاشقانه اش دمیده است، نقش های به یادماندنی ای که حتی خودش هم نمی تواند محبوب ترین ها را از میانشان انتخاب کند.

تن ها دلخوشی این روزهای والی زاده از نظر خودش این است که از مردم نارضایتی ندیده و همیشه به او مهر و محبت داشته اند . آقای صدا که از سال 1314 جلوی دوربین هم هنرنمایی می کند، با گذشت سال ها همچنان با صدای منحصر به فرد خود به جای جوان اول فیلم های بزرگ صحبت می کند . هرچند که از جوانی عادت داشته است به مرگ فکر کند و سایه مرگ را در کنار خودش ببیند . صداپیشه « پل اجکام » در فیلم مسیر سبز با تعجب به متفاوت بودن سوال ها اشاره می شود و می گوید تا به حال چنین مصاحبه ای نداشته است.

طولانی ترین روز زندگی تان کی بود؟ چرا به نظرتان این قدر طولانی آمد؟

روزی بود که پسرم به دنیا آمد، البته خیلی راحت به دنیا آمد و مشکلی پیش نیامد، ولی آن روز در بیمارستان طولانی ترین روز زندگی ام است.

یک دزد به ماشینتان دستبرد زده، ترجیح می دهید تلفن همراه تان را برده باشد یا 10 میلیون تومان پول نقدی که توی داشبورد بود؟ چرا؟

دزد دزد است و حتی اگر یک « یک قرونی » هم با خودش ببرد، آدم ناراحت می شود . وقتی شما یکدفعه می بینید که در ماشینتان باز است و دزد به آن زده ناراحت می شوید، حالا هرچه که با خودش برده باشد . دقیقا روز اول عید سال گذشته ساعت چهار صبح قصد رفتن به شمال را داشتم، وقتی کنار ماشینم رسیدم، متوجه شدم در ماشین باز است، دزد تن ها باطری کامپیوتر ماشین را با خود برده بود، شاید با خودش گفته حالا که در ماشین را باز کرده ام، لااقل یک چیزی ببرم و باطری 50هزار تومانی را انتخاب کرده بود . وقتی متوجه شدم، ناراحت شدم و برگشتم منزل و خوابیدم.

تا به حال شده به اس ام اس ها یا ای میل های کسی دسترسی داشته باشید؟ آن ها را خوانده اید؟ بعدش نظر متفاوتی راجع به آن فرد هم پیدا کرده اید؟

من اصلا بلد نیستم پیامک بدهم . یک گوشی قدیمی دارم که بیشتر برای پاسخ دادن به تماس دیگران از آن استفاده می کنم . الان هم برای همه معمولا بیشتر آگهی و تبلیغات می آید و چیزی برای کنجکاوی نیست.

در برابر آنهایی که در مهمانی ها با هیجان می گویند : « یه روز دو تا چینی می خورن به هم می شکنن! » بعد هم بلندبلند می خندند، چه واکنشی نشان می دهید؟

جک به هم خوردن دو تا چینی که خیلی قدیمی است من همیشه آدم خوش خنده ای هستم، ولی اگر جک بی مزه ای بشنوم تن ها عکس العلم این است که نمی خندم.

یک جمله، شعر، ذکری هست که موقع نگرانی ها آرامتان کند؟ چه جمله ای است؟

نگرانی های من را سکوت و تنهایی ام آرام می کند و خودم را هیچ وقت درگیرش نمی کنم.

اگر بخواهید با یک سلبریتی شام بخورید، چه کسی را انتخاب می کنید؟ چرا؟

دوست دارم با صمیمی ترین کسی که دارم، شام بخورم.

به دردنخورترین اختراع بشر چه چیزی بوده است؟ چرا؟

خب هرچیز که اختراع شده، قطعا چیز خوبی بوده و به نفع بشر بوده که ساخته شده است . اگر چیزی اختراع بشود که به ضرر بشر باشد، خب طبعا اختراع خوبی نیست و انسان از آن پرهیز می کند.

همین الان چه کسی، چه کار کند خیلی ذوق خواهید کرد؟

پسرم دانشجو است، هربار که موفقیتی کسب می کند، بسیار ذوق زده می شوم.

آخرین باری که بهت زده شدید کی بوده؟ چه اتفاقی افتاده؟

از داعش بهت زده شدم و هنوز هم هستم که این ها کجا بودند و چه کسانی هستند.

تجربه اولین عشقتان چطور بود؟

من هیچ وقت عاشق نشده ام، اما همسرم را بسیار دوست داشتم و دوست خواهم داشت . از نظر من عشق واژه بسیار بسیار والایی است که همیشه از تعریفش گریزان هستم، چون عشق مفهوم بزرگی است، مانند عشق به خداوند، عشق به زندگی و عشق به کار، من همیشه عشق به کارم برایم از همه چیز بیشتر بوده و هست.

دوست دارید جای کدام کاراکتر داستان/ فیلم های عاشقانه باشید؟

من جای خیلی از کاراکترهای فیلم های عاشقانه صحبت کرده ام، اما جای هیچ کس . همیشه دوست دارم تن ها جای خودم باشم.

آیا خوابی می بینید که چندین بار تکرار شده باشد؟ چه خوابی؟

وقتی سرم را روی بالشت می گذارم، خوابم می برد و صبح خیلی زود بیدار می شوم . برای همین خواب هایم خیلی در خاطرم نمی ماند.

تا به حال اسمتان را در گوگل سرچ کرده اید؟ هر چند وقت یکبار این کار را می کنید؟

من اصلا گوگل ندارم و در این فضا ها نبوده و نیستم، اما خب شنیده ام و دوستانم می گویند که کسانی سایت یا وبلاگی را به اسم من زده اند، اما تا به حال خودم نه سایتی برای خودم زده ام و نه آشنایی دارم.

استاد منوچهروالی زاده

تصادف کار دوبلور پیشکسوت رادیو را به اورژانس کشاند

مسئول اورژانس بیمارستان دلیل بستری شدن والی زاده را شکستگی مهره های کمر بر اثر سانحه رانندگی دانست.

منوچهر والی زاده در بیمارستان

دوبلور پیشکسوت رادیو امروز ظهر براثر درد در ناحیه مهره کمر به اورژانس بیمارستان شهرام منتقل شد . مسئول اورژانس بیمارستان دلیل بستری شدن والی زاده را شکستگی مهره های کمر بر اثر سانحه رانندگی دانست . به گفته مسئولین اورژانس والی زاده پس از انجام MRI در بیمارستان بستری خواهد شد.

منوچهر والی زاده ( زاده ۱۳۱۹ در تهران ) ، مدیر دوبلاژ، دوبلور، بازیگر، گوینده رادیو است.

از پیشکسوتان خوش صدای هنر دوبله ایران که به دلیل طراوت و آهنگ دلنشین صدایش اغلب به جای کاراکترهای جوان حرف می زند، وی همچنین سابقه بازیگری و گویندگی رادیو را در پرونده کاری خود دارا می باشد.

شخصیت جیم وست با بازی رابرت کتراد در سریال تلوزیونی وست زبل و زرنگ، با صدای او، به محبوبیت زیادی در ایران دست یافت.

منوچهر والی زاده از دردسرهای دوبله فیلم های چینی می گوید

والی زاده می گوید فیلم های چینی سخت ترین فیلم می باشد برای دوبله کردن .

در ادامه می گوید : زبان انگلیسی را ما به هرحال در مدرسه , در دانشگاه یک شناختی از آن داریم حتی در حد آره یا نه آن را متوجه می شویم ولی زبان چینی را هیچ شناختی نداشته و حتی نمی توان با بعضی حرکات در صحبت کردنشان لب خوانی کرد و لب زد.

زبان مادری حدود یک پنجم مردم جهان یکی از انواع زبان چینی است.

این زبان در خود زبان چینی و سرزمین چین به نامهای جُونگ ون که برای نامیدن زبان نوشتاری بکار می رود،

زبان اصلی و عمده و رسمی در سرزمین چین، چینی ماندارین یا پوتونگ خوا می باشد.

زبان چینی با ۱٬۳۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر گوینده پرشمارترین زبان دنیا به شمار می رود.

فرق عمده زبان چینی ماندارین با اکثر زبانهای دیگر جهان در آهنگین بودن آن می باشد . بدین صورت که هر هجا در این زبان ( chang, chung, bei, ba, lai و… ) در ۴ آهنگ و تعدادی از هجا ها نیز بصورت استثنائی در ۵ آهنگ تلفّظ می شوند.

بازیگر - بازیگر - فیلم - تبلیغات - بازیگری - دوبله - رادیو -

 

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت: 19:02

آرشیو مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :