معرفی بازیگران مشهوری که در آغاز راه تست بازیگری دادند

ساخت وبلاگ
چکیده : تست انتخاب بازیگر علیرضا امینی برای ساخت سریال ترسناک “احضار” علیرضا امینی ... با عنوان : معرفی بازیگران مشهوری که در آغاز راه تست بازیگری دادند بخوانید :

 

تست انتخاب بازیگر علیرضا امینی برای ساخت سریال ترسناک “احضار”

علیرضا امینی کارگردانی که دو فیلم آخرش “بلوک نه خروجی دو” و “دلتا ایکس” هیچ کدام اکران نشده اند این روز ها سرگرم تست انتخاب بازیگر برای ساخت یک سریال است.این سریال که در ژانر هارور یا ترسناک تولید خواهد شد توسط رامین عباسی زاده تهیه کننده آثاری چون “او یک فرشته بود” و “انقلاب زیبا”

علیرضا امینی کارگردانی که دو فیلم آخرش “بلوک نه خروجی دو” و “دلتا ایکس” هیچ کدام اکران نشده اند این روز ها سرگرم تست انتخاب بازیگر برای ساخت یک سریال است.این سریال که در ژانر هارور یا ترسناک تولید خواهد شد توسط رامین عباسی زاده تهیه کننده آثاری چون “او یک فرشته بود” و “انقلاب زیبا” تهیه می شود و گویا بناست در شبکه نمایش خانگی عرضه شود.جالب است که نام این سریال “احضار” است؛ همنام اثری که دو سال قبل “جیمز ون” کارگردان مالزیایی فعال در هالیوود، متخصص در ژانر هارور و خالق “اره” ساخته بود . البته که در ایران هم علیرضا افخمی برادر کوچکتر بهروز مدتهاست که سرگرم نگارش سریالی با همین نام می باشد!

هنوز وقت اطلاع رسانی نشده!!! برای آگهی از روند برگزاری تست انتخاب بازیگر این سریال ابتدا به سراغ علیرضا امینی کارگردان پروژه رفته و از او توضیح خواستیم اما وی از ما خواست در این رابطه با تهیه کننده صحبت کنیم و رامین عباسی زاده تهیه کننده کار هم کمترین توضیحی درباره کار نداد با این توجیه که خود در زمان مناسب در این باره اطلاع رسانی خواهد کرد. این فقر اطلاع رسانی باعث شد ناچار شویم به گونه ای غیرمستقیم از روند برگزاری تست بازیگری سریال اطلاعات کسب کنیم. مشاهدات “خانم جیم” یکی از خبرنگاران سینماژورنال در قالب یک علاقمند بازیگری در یکی از روزهای آخر هفته گذشته به آدرسی که برای تست بازیگری “احضار” در اختیارش گذاشته بودند رفت و مشاهدات خود از این تست را واو به واو منعکس کرد.

به این علاقمندنما که از اینجا “خانم جیم” خطاب می شود، گفته شده بود که باید بین ساعت ۱۱ تا ۱۷ در محل برگزاری تست که در یکی از نقاط شمالی تهران واقع شده بود حاضر شود . وی حدودا حوالی ساعت ۱۳ به محل برگزاری تست رسید و البته که در بدو ورود مواجه شد با ازدحام علاقمندان دختر و پسری که از جای جای ایران برای حضور در تست آمده بودند.

دو ساعت و ۴۵ دقیقه زیر آفتاب

ابتدای کار علاقمندان درون ساختمان محل برگزاری تست اجتماع کرده بودند اما تعداد بالای نفرات و ازدحام و سروصدای بیش از حد موجب گشت تمامی افراد به حیاط محل برگزاری هدایت شوند؛ البته که در حیاط هم این تابش شدید آفتاب بود که بیش از هر چیز رخ می نمود.

“خانم جیم” حدودا دو ساعت و ۴۵ دقیقه ای در حیاط و تحت تابش مستقیم آفتاب حضور داشت تا در نهایت شانس به وی رو کرد و برای تست فراخوانده شد.

جدا کردن سرمایه داران از بی سرمایه ها

در بدو تست و بعد از پرسیدن درباره مشخصات، این سوال مطرح شد که آیا “خانم جیم” می تواند در تولید پروژه به عنوان سرمایه گذار حضور داشته باشد . وقتی ایشان به صراحت جواب داد که برای تست آمده است و نه برای سرمایه گذاری نگاه ها نسبت به وی کمی تغییر کرد و البته از همین جا بود که مسیر “خانم جیم” از آن ها که پاسخشان مثبت بود جدا شد.

“خانم جیم” نمی توانست سرمایه گذاری کند برای همین توسط یک شخص ناشناخته محک زده شد مطابق بر اعلام قبلی بنا بر این بود که تست بازیگری توسط لیلا بلوکات برگزار شود اما از آنجا که پاسخ “خانم جیم” به پرسش کلیدی مرتبط با سرمایه گذاری، منفی بود ایشان این شانس را نیافتند که توسط این بازیگر محک زده شوند! بجای بلوکات، شخصی دیگر که بلحاظ حرفه ای ناشناخته بود یک سری سوال کلی از “خانم جیم” پرسید و سپس متنی که انگار سکانس ابتدایی “احضار” بود را در اختیار وی گذاشت و از او خواست همان را برایش اجرا کند. جالب است که از نگاه “خانم جیم” این متن که در آن وضعیت دختری روایت می شد که هراسان از خانه بیرون می آید شباهتهای زیادی داشت با سکانسی از فیلم تازه کامران قدکچیان با عنوان “جنون”! بعد از اجرای این سکانس هم بدون اینکه نتیجه قطعی به “خانم جیم” اعلام شود به او گفته شد که در صورت لزوم با وی تماس گرفته خواهد شد.

دیگر چهره های حاضر در تست بازیگری این ها مشاهدات “خانم جیم” از روند برگزاری تست بود اما به جز این، شنیده های دیگری هم درباره سریال “احضار” وجود دارد و از جمله اینکه به جز لیلا بلوکات بازیگرانی چون رضا رویگری و مجید مظفری نیز به طور متناوب به عنوان تست گیرنده در این پروژه حضور داشته اند.

مجید مظفری : فقط با تهیه کننده سریال دوست هستم؛ همین!

مجید مظفری بازیگر قدیمی سینمای ایران که بواسطه ایفای نقش در سه فیلم مطرح بهرام بیضایی یعنی “مسافران”، “سگ کشی” و “وقتی همه خوابیم” جایگاهی معتبر در عرصه بازیگری یافته در گفتگو با سینماژورنال اما حضورش در این پروژه را تکذیب کرده و گفت : تست بازیگری این پروژه هیچ ارتباطی به من ندارد و نمی دانم چرا چنین خبری درباره من شایعه شده است.

مظفری درباره اینکه آیا به عنوان بازیگر در این پروژه حضور خواهد داشت یا نه نیز بیان کرد : تن ها ارتباطم با این پروژه آن است که تهیه کننده آن رامین عباسی زاده از دوستان من است و نه درباره حضورم در این کار صحبتی طرح شده و نه درباره تست بازیگری.

رضا رویگری : استقبال از این تست فوق العاده بود اما حتی یک نفر که بتوان اسمش را بازیگر گذاشت ندیدمرضا رویگری بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون برخلاف مظفری نه تن ها حضورش به عنوان تست گیرنده را تایید کرد که توضیحاتی را نیز درباره روند تست ارائه کرد.

رویگری با اشاره به اینکه از طریق یکی از دستیاران علیرضا امینی برای شرکت در این تست دعوت شده است به سینماژورنال گفت : استقبال از این تست بازیگری فوق العاده زیاد بود و تقریبا از همه جای ایران هم علاقمندان آمده بودند و من نیز فقط به عنوان تست گیرنده حضور داشتم و لاغیر.

وی در تشریح وضعیت کیفی آن ها که مورد ارزیابی وی قرار گرفته بودند بیان داشت : راستش را بخواهید واقعا استعدادی که بگویم حتما آینده خوبی در انتظارش است ندیدم . شاید من سختگیر شده ام اما واقعیت این است که در چند ساعتی که حضور داشتم حتی یک نفر که بتوانم اسمش را بازیگر بگذارم ندیدم.

رویگری که در کنار بازیگری سابقه آوازخوانی دارد خاطرنشان ساخت : در همان یک روزی که در پروژه حضور داشتم حدودا از ۷۰ تا ۸۰ نفر تست گرفتم اما متاسفانه هیچ کدام نظرم را جلب نکردند.

این بازیگر پیشکسوت و خوش مشرب درباره اینکه آیا خودش هم به عنوان بازیگر در سریال “احضار” حضور خواهد داشت به سینماژورنال گفت : نه، هیچ صحبتی در این باره با من صورت نگرفته است و من فقط برای تست بازیگری رفتم.

بلوکات : مهم استعداد، سادگی و بیان روان است

سومین تست گیرنده ای که مورد پرسش سینماژورنال قرار گرفت لیلا بلوکات بود که البته به دلیل پاره ای درگیری ها نتوانست با ما گفتگو کند اما رجوع به صفحه شخصی ایشان در یکی از شبکه های اجتماعی کافی بود تا اطلاعات تکمیلی درباره پروژه “احضار” به دست آوریم.

لیلا بلوکات در صفحه اجتماعیش با مژده دادن به مخاطبانی که همواره از وی می خواسته اند درباره ورود به عرصه بازیگری آن ها را راهنمایی کند ( ! ) از پروژه “احضار” گفته که در در مرحله انتخاب بازیگر است و البته برای تست بازیگری نیز هیچ محدودیت سنی ندارد چرا که دست اندرکاران تولید دنبال یک مجموعه بازیگر تازه کار و با استعداد و البته در هر سنی ( ! ) هستند.

از نگاه لیلا بلوکات آنچه برای دست اندرکاران این پروژه مهم است استعداد، سادگی و بیان روان است.

برگزاری تست در شهرستانها

در کنار اطلاعات برآمده از صفحه شخصی بلوکات، سینماژورنال از یکی از منابع نزدیک به پروژه شنید که گویا “احضار” بیشتر از دو ماهی می شود که در پروسه تست انتخاب بازیگری به سر می برد و در این مدت بیشتر از ۱۰۰۰ نفر علاقمند هم تست داده اند.

گویا گروه تولید برای تست کردن چهره های مستعد شهرستانی قصد سفر به شهرستان ها و برگزاری تست بازیگری در برخی شهر ها را هم دارند.

مدعی احضار ارواح و دوستان باهوش اش

درباره خط داستانی سریال “احضار” هم همین قدر شنیده شده که ماجرایی درباره شخصیتی را روایت می کند که ادعا می کند توانایی احضار ارواح و برقراری ارتباط با آن ها را داراست . محک خوردن ادعای این شخص توسط گروهی از دوستانش است که گره اصلی درام را شکل می دهد.

 

تست برای بازیگری در خندوانه

این روز ها تمام شنیده ها از « خندوانه » حاکی از تغییرات ویژه در این برنامه است . تغییراتی که از حضور مهمان ها و چهره های برجسته کشور از عید سعید فطر شروع شده و تا به امروز که آیتمی جدید را با حضور مردم فراخوان داده اند، ادامه دارد.

هومن رازدار مشاور رسانه ای برنامه تلویزیونی « خندوانه » در گفتگویی در خصوص اضافه شدن بخشی جدید در این برنامه گفت : ما همیشه در پلی بک های « خندوانه » وله هایی را می سازیم که همیشه عده ای بازیگر دارد و از قبل از این بازیگران تست بازی گرفته می شود . اما در حال حاضر با توجه به زمان محدودی که برای ساخت و گرفتن تست بازیگران داشتیم، مجبور شدیم از فضای مجازی و ابزارهایی که در اختیار داریم، برای اطلاع رسانی استفاده کنیم و از این طریق به مردم فراخوان بدهیم.

رازدار در پایان با بیان اینکه پخش این آیتم جدید همچنان مشخص نیست، در خصوص چگونگی حضور مخاطبان در این بخش عنوان کرد : کسانی که دوست دارند در این قسمت از برنامه حضور داشته باشند، عکس و نام و نام خانوادگی خودشان را به آدرسی که دادیم ارسال می کنند و ما هم از بین این دوستان عده ای را برای بازی انتخاب می کنیم . آن ها برای گرفتن تست بازیگری دعوت می شوند تا در ادامه با آنهایی که تست بازیگری را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، روز و روند ضبط آیتم ها را هماهنگ کنیم.

معرفی بازیگران مشهوری که در آغاز راه تست بازیگری دادند

هر بازیگری برای ورود به عرصه بازیگری مستلزم گذراندن تست های بازیگری مختلف می باشد . در این بین برخی از افراد انجام بازیگری را به راحتی می پذیرند و عده ای دیگر نیز با توجه به سابقه شان، آن را رد می کنند . اینبار در گزارش ویژه به سراغ معرفی بازیگران مشهوری رفته ایم که پیش از به شهرت رسیدنشان در تست های بازیگری شرکت می کردند و ویدئوهایی نیز از این تست های بازیگری منتشر شده است .

1.هیو لائوری ( Hugh Laurie ) : بازیگر محبوب و معروف سریال « House M.D » که توانست با این سریال جوایز ریز و درشت فراوانی را به منزل ببرد، با اینکه سابقه ای طولانی در عرصه بازیگری داشت اما تصمیم گرفت برای نقش دکتر گرگوری هاوس در این سریال تست بازیگری دهد.

2.ست روگن ( Seth Rogen ) : ست روگن پس از اینکه توانست به موفقیت های نصفه و نیمه ای در اجرای کمدی در ونکوور کانادا دست پیدا کند، برای گذراندن یک بازیگری نزد تهیه کننده، جود آپاتوف رفت تا بتواند شانسی برای حضور در سریال « Freaks and Geeks » محصول سال 1999 داشته باشد . خوشبختانه تست بازیگری وی با موفقیت انجام شد و به همین جهت خانواده اش از ونکوور به لس آنجلس نقل مکان کردند تا او بتواند به راحتی در هالیوود مشغول به کار شود .

3.مایلی سایروس ( Miley Cyrus ) : دختر شرور و پر دردسر این روزهای موسیقی جهان، در ابتدا به عنوان بازیگر خود را مطرح کرد . سایروس در سن 11 سالگی برای بازی در یک نقش فرعی در شوی تلویزیونی « هانا مونتانا » تست بازیگری داد اما تهیه کنندگان که به شدت از تست بازیگری او راضی بودند و حس می کردند که او همان هانا مونتانای شیرین است، نقش اصلی را در اختیار او قرار دادند؛ البته سایروس در سالهای بعد ابدا شباهتی به دختر شیرین و محبوب پیدا نکرد و در حال حاضر کنترل او برای انجام ندادن حرکات عجیب و غریب تقریبا غیرممکن می باشد!

4.جنیفر لارنس ( Jennifer Lawrence ) : ستاره این روزهای هالیوود که به نظر می رسد تقریبا هر سال می توان از او به عنوان نامزد اسکار نام برد، در دوران جوانی تست های بازیگری زیادی برای حضور در پروژه های سینمایی گذرانده بود . یکی از این تست هایی که فیلم آن نیز موجود می باشد مربوط به اثری به نام « Lullaby » بود که ظاهرا لارنس در آن رد شد.

5.متیو مک کناهی ( Matthew McConaughey ) : بازیگر محبوب سریال « کارگاهان واقعی » که با فیلم « کلوپ خریداران دالاس » موفق به دریافت اسکار نیز شد، بصورت تصادفی برای انجام یک تست بازیگری برای فیلم « Dazed & Confused » دعوت شد . در واقع جریان از این قرار بود که بازیگردان این فیلم یک شب را در کافه ای که متیو مک کناهی در آن کار می کرده با حالت سرمست گذرانده و سپس تصمیم گرفته تا از او در فیلم جدیدی که در حال ساخت بودند استفاده نماید! نکته جالب درباره تست بازیگری مک کناهی این است که او نحوه بیان و ادای کلماتش هیچ تفاوت مشخصی با سالهایی که در کافه کار می کرده ندارد!

 

 

تست بازیگری - تست بازیگری - بازیگری - بازیگر - بازیگر - کارگاه - سینما - تلویزیون - تست - بازیگری -

 

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت: 19:04