راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی

ساخت وبلاگ
چکیده : ین مقالهٔ آموزشی به‌صورت کامل به مبحث دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی کنک... با عنوان : راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی بخوانید :

ین مقالهٔ آموزشی به‌صورت کامل به مبحث دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی کنکور سراسری خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

کنکور سراسری ۹۷

کنکور سراسری همواره دارای داوطلبان بسیار زیادی می‌باشد. برای ثبت‌نام در این آزمون نیاز به کد دیپلم و کد پیش‌دانشگاهی می‌باشد. منظور از کد دیپلم و پیش‌دانشگاهی همان معدل کتبی دیپلم و معدل پیش‌دانشگاهی داوطلب می‌باشد. نمرات کسب‌شده توسط داوطلب می‌تواند در فرایند رتبه‌بندی داوطلبان تأثیر مثبت داشته باشد. این تأثیرات مثبت خود را به‌عنوان سوابق تحصیلی داوطلب نشان خواهد داد. اگر داوطلب دیپلم خود را بعد از سال ۱۳۸۴ کسب کرده باشد نیازمند کد دیپلم بوده و اگر مدرک پیش‌دانشگاهی فرد بعد از سال ۱۳۹۱ به‌دست‌آمده باشد نیازمند کد پیش‌دانشگاهی.

شهریه کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 96 – 97

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی:

برای دریافت کد دیپلم می‌بایست از نرم افزار مخصوص در انتهای مطلب استفاده گردد. سپس لازم است بر روی گزینه دریافت سوابق و دریافت کد تحصیلی کلیک نمایند. 

مدارک لازم جهت ثبت‌نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97

در گام بعدی لازم است داوطلب اطلاعاتی مانند کد دانش‌آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کنید. اگر مایل به دیدن اطلاعات دیپلم خود هستید می‌بایست روی گزینه دیپلم کلیک نمایید و اگر قصد دیدن اطلاعات مقطع پیش‌دانشگاهی خود رادارید می‌توانید گزینه پیش‌دانشگاهی را انتخاب نمایید.

معرفی مقاطع و ویژگی های دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته:

داوطلب شرکت در پذیرش، باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.

۲-دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان و مطالعه آن.

۳-مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان، برای خرید کارت اعتباری.

تبصره– با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ ۲۵۰/۰۰۰ (دویست و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.

۴-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

داوطلب باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط پذیرش، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی فوق نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید. لازم به توضیح است که دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی بهمن ماه سال ۱۳۹۶ و همچنین نحوه ورود به سایت برای ثبت‌نام و اقدامات لازم برای انجام ثبت‌نام اینترنتی، در پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور در زمان ثبت‌نام قابل دسترسی می‌باشد.

تبصره ۱: دانشجویان سال آخردوره کاردانی که حداکثرتا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد، مجاز به انتخاب کدرشته محل می باشند؛ بنابراین چنانچه داوطلبی در یکی از کدرشته محل‌های انتخابی پذیرفته گردد، ولی تا پایان بهمن ماه سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی نشود، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.

تذکرات مهم در رابطه با ثبت نام کارشناسی ناپیوسته:

۱) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۲) مسئوولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.

۳) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست؛ بنابراین، داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه، نهایت دقت را به‌کار گیرد.

۴) در هر مرحله از پذیرش (ثبت‌نام، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان نموده و یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

۵) داوطلب می بایست پس از پایان ثبت‌نام الکترونیکی (اینترنتی)، از کلیه صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگه دارد.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه‌نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند.

همچنین داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

مطالب تکمیلی

...
نویسنده : زهرا میرالماسی بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت: 4:28